Krāsas

Par Heelys

HEELYS (angl.-papēži)- sporta kurpes ar papēdī iebūvētu riteni.

 

Heelys konstrukcija

 

Skrituļ kurpes Heelys – tās ir brīnumainas kurpes dubultā nozīmē.

Papēdī ir iedobums riteņa formā, kurā iebūvēts ritenis. Riteni var ielikt un izņemt ar atslēgas palīdzību, kas nāk komplektā. Izņemot riteni un uzliekot vāciņu,  skrituļ kurpes var izmantot kā parastās sporta kurpes.

 

Heelys radīšanas vēsture

 

Rodžers Adams (Roger Adams) – bērns, kurš izauga neparastā ģimenē. Viņa vēcāki bija skrituļparka īpašnieki (rolleru un skeidbordistu laukumi), bet viņš nolēma iet savu ceļu, iestājās universitātē un sāka mācīties par psiholoģijas zinātņu doktoru. 90. gadu beigās izlēma mainīt darbības sfēru. Vērojot pa logu no savas mājas Kalifornijā uz rolleriem un skeitbordistiem, viņam radās domas ielikt riteni zolē parastos apavos. Prototips tika izveidots vienā dienā, kuru testēja kaimiņu puiši, bet patenta saņemšana aizņēma 2 gadus. 2000. gadā Ziemassvētku vakarā pirmā Heelys partija parādījās USA veikalos. Jaunā  prece bija pārdota pēc dažām stundām. Šodien Heelys skrituļ kurpes pārdodas jau 92 valstīs.

 

Braukšana uz Heelys

 

Braukt ar Heelys rekomendē siltā un sausā laikā, kā arī pa līdzenu virsmu. Par šķērsli braukšanai var būt plaisas un bedres asfaltā, bet  pārvarēt šķēršļus var, pārejot uz soļošanu un pēc tam atkal braukt.

Kā jebkurš pārvietošanās līdzeklis, Heelys prasa īpašas iemaņas un paaugstinātu uzmanību drošībai.

 

Galvenais noslēpums drošai braukšanai:

1. nostājieties uz līdzenas virsmas;

 

2.  nolieciet vienu kāju priekšā, bet otru (atbalsta) – aiz priekšējās tā, lai pēdas atrastos vienā līnijā (t.i.,"aizmugurējās" kājas purngals būtu vērsts uz priekšējās kājas papēdi – tas ir pats galvenais nosacījums! Pamēģiniet samainīt kājas pozīciju. Ieņemiet ērtu stāvokli. Kājām vienmēr jābūt vienai aiz otras: pirkstgals pie pēdas, bet ne ļoti tuvu: atstājiet starp kājām nelielu attālumu;


    

 

3. nedaudz noliecieties uz priekšu. Ar “aizmugurējās” kājas pirkstgaliem atsperieties atpakaļ un neaizmirstiet pacelt viņu augšā braukšanas laikā;

 

    

 

4. braukšanas laikā pievilciet tuvāk savu pakaļkāju pie priekškājas un baudiet ātrumu, kuru jums dāvinās skrituļ kurpes;

 

5. Apstāšanās.

Pēkšņa bremzēšana (Hard Brake): vienkārši nolaidiet vienas kājas pirkstgalu, vai arī abu kāju pirkstgalus reizē. Mēģiniet to izdarīt uzmanīgi un esiet gatavi mazam skrējienam uz priekšu. Šis paņēmiens atļauj strauji apstāties.

 

Līdzena bremzēšana (Soft Brake):  Kustības laikā paceliet augstāk  “priekšējās” kājas pirkstgalu, tādējādi jūs uzsākat bremzēt ar papēdi  (šim manevram Heelys ir zole ar īpašu konstrukciju). Pakāpeniska bremzēšana izskatās efekti, bet sākumā to izpildīt ir diezgan sarežģīti. Pēc tam to ērti izmantot, braucot pa slīpumu, ātruma samazināšanai pirms pagriezieniem. No sākuma trenējieties telpās, lai sajustu pārliecinājumu.

 

Iemācīties aši taisīt pagrezienus, ātri braukt, braukt ar muguru uz priekšu – tas var aizņemt no trim dienām līdz vairākiem mēnešiem. Tas ir atkarīgs no jūsu iemaņām un laika, ko jūs veltīsiet treniņiem.

 

Brīdinājums!

Ja jūs nopirkāt skrituļ kurpes Heelys mazam bērnam, tad veltiet viņam tik daudz laika, kamēr jūs būsiet pārliecināti, ka viņš stāv droši kājās.

Ja jūs jūtaties nedroši - izmantojiet speciālus rolleru aizsarglīdzekļus.

 

Heelys kalpošanas termiņš

 

Heelys kalpošanas termiņš atkarīgs no jūsu braukšanas stila. Jo mazāk agresīvi jūs brauksiet, jo ilgāk kurpes kalpos jums. Skrituļ kurpēm kaitēs viss, kas aizsērē gultņus - sniegs, dubļi, mazie akmeņi, smiltis, putekļi, nokritušas lapas, tāpēc sliktā laikā riteņus labāk noņemt, uzlikt vāciņus un valkāt kā parastas sporta kurpes, savukārt riteņus ielikt maisiņā.